-
Sat, 08-25-2012, 10:30 AM
#11
I thought the "French" was referring to the variety of vanilla (as opposed to... Australian vanilla?), but you could be right.
From memory, a 900g tub costed... $4? I can't be sure, but if I do revisit I'll check the price out properly. Dunno if that's expensive since I don't usually shop for yoghurt.
On the other hand, a pack of 10 Yakults bottles costed something like $7-8. That was too costly to afford to drink daily.
If it's not Isuzu-chan Mii~
Posting Permissions
- You may not post new threads
- You may not post replies
- You may not post attachments
- You may not edit your posts
-
Forum Rules